>

Aradığın aslında nedir ki?

Wednesday, November 30

Ben dün akşam Aliye'yi seyrettim.

Deminden beri optik mousumun neden eskisi kadar verimli çalışmadığını anlamaya çalışıyordum. Meğerse dün giydiğim tüylü kazağın hala etrafta dolaşan tüyleri mousun içine kaçmış. Bir daha o kazağı giyersem... Bütün gün hapşurttu beni, alerjik olduğumu söylememe gerek var mı?

Neyse, bu günkü konum Aliye'nin kaynanası. Ama neden bu konuyu seçtim önce onu anlatayım.
Ben dizi sevmem, sadece Avrupa Yakası'nı seyrederim. Çünkü üzülmeye değil gülmeye ve hayatı bazen "tiii"ye almaya ihtiyacım var. Herneyse, 10 gündür eşim şehir dışında ve ben de eşimin ailesinde kalıyorum. Eşimin annesi (kayınvalide lafını sevmem) ,ki kendisine yeniannem diyeceğim bundan sonra, düzenli olarak Aliye'yi seyrediyor. Ben de işten dönmüş ve pineklemek ister bir haldeyken dedim seyredeyim şu diziyi, neymiş ne değilmiş...

Evet, klasik bir Akdeniz toplumu senaryosu, defalarca aldatıldığı için eşinden ayrılmak isteyen güçlü bir kadın, (herhalde) onun gücünden sinir olan karaktersiz bir koca, ahlaki değerleri yerlerde gezen bir metres, 2 tane zavallı çocuk (ama ikisi de çokkk şeker), diziyi çoğaltmak amacıyla eklenmiş bir kaç kişi daha ve karizması hekimliği ile birleşince tavanlara vuran bir eş adayı, Deniz Bey.
Efendim, kayınvalide olacak kadın var bir de. Sanırım psikopat. Ya da onca yaşına rağmen ne görmüüüş ne de geçirmiş. Her halinden, her tavrından "kötü kızım ben " çığlıkları yükselen yapmacık ve kokoş metres hakkında "Besbelli iyi aile kızı" demesi neydi öyle? Gerçekten tüylerim diken diken oldu. Nasıl bir zihniyet, nasıl bir düşmanlıktır ki, "eski gelinim olmasın da, isterse kötü bi kız olsun benim için iyi aile kızıdır" diye düşünmekte bu kadın. Benim aklım almadı, eğer Türkiye'mizde böyle hanımlar varsa lütfen vazgeçsinler. Evlatlarına yazık etmesinler. Torunlarının canını yakmasınlar efendim. Sırf kendilerindeki bazı kompleksleri aşmak için masum insanları incitmesinler mümkünse...

Neyse, dizinin sonlarına doğru anladım mevzuyu. Kaynana olmuş ama anne olmamamış bu bayan, Aliye'ye diş geçirememiş. Amacı oğlunun hayatını yönetmek olan bu kayınvalide bakmış ki emelinde başarısız oluyor, bakmış ki oğlu ve en önemlisi gelini ayrı bir aile olmayı çalışıyor, hemen ben bu durumu engelleyeyim demiş. Oğlan zaten çapkınmış, zemin de hazır. Ayrılmaya noktasına gelmişer.

AA sonra bi bakmış kadın, bir kız var, oğlu da onunla evlenmeyi düşünüyor, " Bak bu kız kötü, kim bilir neler oldu oğlumla aralarında.Şimdi bu kıza ben her dediğimi yaptırırım, nasıl olsa ucuz bir kadın, hayır, olmaz diyecek hali yok. Hayır diyebilecek bir pozisyonda da değil zaten. Ohh" demiş içinden. Dışından da "Besbelli iyi aile kızı" diyor (ama ben yemedim, siz de yemeyin). 3 katlı evde hepberaber yaşayacaklarmış, kıza fikrini soran yok. Anladım ben anladım. Kim fikrini sorar ki böyle bir durumda?

Neyse...
Yanarım yanarım defileyi göstermediler ona yanarım. Çok merak etmiştim.
Bu arada bu diziyi çözmek için bir bölüm izlemek yetiyor. 1 ay sonra tekrar izleyip psikopat kayınvalide hakkındaki tespitlerimi tekrar gözden geçireceğim. Üstüme vazife mi? Değil, ama insanları çözmeye bayılıyorum ben:)

0 Comments:

Post a Comment

Acaba neyle ilgili:

Create a Link

<< Home

 
z_post_title="<$BlogItemTBen dün akşam Aliye'yi seyrettim.t> d="stats_script" type="text/javascript" src="http://metrics.performancing.com/bl.js">